Zápichy na torty v eshope. www.gravirshop.sk

Výroba torty


Torta lyžiar - výroba torty - postup,návodtorta lyžiar 01
Zafarbenú hmotu - White Icing poprášime solamylom a vtlačíme do formičky, aby sme si urobili telíčko. Necháme ho vysušiť, aby sa nám s ním lepšie robilo. Sušíme ho otáčaním vo formičke z jednej aj druhej strany. Trvá to niekedy aj jeden deň. Preto je dobré, ak robíme postavičky, pripraviť si ich v predstihu.
           

torta lyžiar 02
Vyrobíme si ruky a telo postavičky oblečieme. Na vetrovke si urobíme vrecká a zips kolieskom na prešívanie. Potrieme striebornou farbou aby to malo reflexný vzhľad.
           

torta lyžiar 03
Na vysušenú tváričku vymodelujeme uši a vymaľujeme tvár. Líčka na ružovo a tenučkým štetcom namaľujeme oči a obočie. Použila som gélové farby: bielu, modrú a čiernu.
           

torta lyžiar 04
Hlavu postavičky ukončíme vlasmi.
           

torta lyžiar 05
 
Z hmoty zafarbenej na čierno si urobíme lyže a po zaschnutí  vyrobíme lyžiarky. Paličky som si vyrobila z drôtika obaleného floristickou páskou. Rúčku a krúžok dorobíme čiernou hmotou.
           

torta lyžiar 06
Vlajky a štart je postup podobný ako pri lyžiarskych  paličkách.
           

torta lyžiar 07
Pri dievčatku bol postup rovnaký ako pri postavičke chlapa. Je už len na vás, ako si postavičku oblečiete, vymaľujete a v akej polohe by mala byť.
           

torta lyžiar 08
Stromčeky som si vytláčala v silikónovej formičke. Z tejto formičky sú naozaj krásne stromčeky.
           

torta lyžiar 09
 
Výroba domčeka je trošku zdĺhavejšia. Z viacerých farieb si pripravíme striešky. Aby mali aj tvar škridle, použijeme valček so vzorom.
           

torta lyžiar 10
Pripravíme tmavý marcipán na sokel domčeka.
           

torta lyžiar 11
Z hnedej hmoty si vyrežeme tvar domčeka. Kosticou narobíme čiary, aby domček pôsobil ako drevenica.
           

torta lyžiar 12
Aby drevenica vyzerala aj trošku staro, časti natrieme gélovou farbou na hnedo.
           

torta lyžiar 13
Z čiernej hmoty si vyrežeme štvorček, ktorý použijeme ako okno. Nalepíme na domček a bielkovou polevou nakreslíme stred a kraj okna.
           

torta lyžiar 14
Základ domčeka je pripravený, môžeme nalepiť sokel.
           

torta lyžiar 15
 
...a striešku.
           

torta lyžiar 16
Na striešku urobíme komín a domček je hotový.
           

torta lyžiar 17
Upečieme si piškótové cesto. V mojom prípade išlo o trojposchodovú tortu, preto museli byť poschodia rôznej veľkosti. Spodné poschodie malo priemer 28cm, stred 20cm a vrchol 13cm. Upečené piškóty necháme v chladničke prechladnúť. Potom si ich pozrezávame do požadovaného tvaru.
           

torta lyžiar 18
Pozrezávané piškóty prekrojíme a naplníme. Znova dáme do chladničky.
           

torta lyžiar 19
Vychladenú naplnenú piškótu ešte skontrolujeme, aby nemala nerovnosti a aby po obalení mala pekný a hlavne hladký tvar.
           

torta lyžiar 20
Vyvaľkáme si bielu hmotu a natiahneme na tortu. Žehličkou na marcipán pekne vyhladíme. Takto si pripravíme všetky tri poschodia.
           

torta lyžiar 21
Na spodný korpus nalepíme pripravené domčeky a stromčeky hneď po ich vyrobení. Nenechávame ich presušiť, aby sa nám nelámali, keď ich budeme ohýbať do oblúka okolo torty. Do spodného poschodia vsunieme slamky a odstrihneme ich do výšky marcipánu.
           

torta lyžiar 22
Na vrch spodného poschodia položíme vyrezaný kartón v rovnakej veľkosti, ako je stredné poschodie a opatrne položíme obalenú tortu.
           

torta lyžiar 23
To isté urobíme aj pri vrchnom poschodí. Do stredu stredného poschodia dáme slamky, odstrihneme vo výške marcipánu, položíme kartón a obalenú tortu. Na kraje vrchnej torty striebornou farbou namaľujeme  vlek. Spoje torty na poschodiach začistíme bielkovou  polevou.
           

torta lyžiar 24
Naaranžujeme postavičky a vlajočky. Striešky domov, stromy a dosku okolo domčekov zasnežíme bielkovou polevou. Celú tortu jemne opráškujeme bielou perleťou.


Komentáre na facebook